Hoffenheim - Mönchengladbach 3:2Kadeřábek přispěl asistencí k obratu Hoffenheimu. Brémy padly pošesté v řadě

Český obránce Pavel Kadeřábek přispěl v 30. kole německé fotbalové ligy asistencí na vítězný gól k obratu a výhře Hoffenheimu 3:2 nad Mönchengladbachem. Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem v sestavě podlehly doma 0:1 Mohuči.

Pavel Kadeřábek a Ihlas Bebou se radují z gólu Hoffenheimu proti Mönchengladbachu.

Hoffenheim prohrával po prvním poločase 0:2, v 60. minutě už ale bylo vyrovnáno po trefách Andreje Kramariče a Ihlase Beboua. V 65. minutě se na pravé straně Kadeřábek šikovně uvolnil a přesnou přihrávkou našel na hranici vápna Kramariče, který svou druhou brankou v utkání dokonal obrat.

Hoffenheim prolomil pětizápasové čekání na tříbodový zisk a je jedenáctý. Mönchengladbachu se na sedmém místě vzdalují evropské poháry.

Pavlenka inkasoval jediný gól utkání Brémy - Mohuč v 16. minutě. Český gólman nejprve skvělým zákrokem zlikvidoval Onisiwovu šanci, míč se ale odrazil nešťastně přímo na kopačku skórujícího Ádáma Szalaie.

Mohuč vítězstvím přeskočila v tabulce svého dnešního soupeře a je třináctá. Werder se naopak trápí, po šesté porážce v řadě je jen čtyři body nad sestupovým pásmem. Osmnáctá Hertha má navíc dva zápasy k dobru.

Dortmund si připsal třetí vítězství v řadě, tentokrát si doma poradil 2:0 s Unionem Berlín. Vítězný gól vstřelil Marco Reus, který v 27. minutě dorazil Haalandův neúspěšný penaltový pokus. V závěru přidal pojistku Guerreiro. Borussia si upevnila pátou příčku, Union je osmý.

Wolfsburg se posunul výhrou 3:1 ve Stuttgartu na třetí místo. K vítězství pomohl dvacátým gólem v sezoně Wout Weghorst, který se drží na čtvrtém místě bundesligové tabulky střelců.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:
Brémy - Mohuč 0:1 (16. Szalai)
Dortmund - Union Berlín 2:0 (27. Reus, 88. Guerreiro)
Hoffenheim - Mönchengladbach 3:2 (49. a 65. Kramarič, 60. Bebou - 25. Pléa, 45.+1 Lazaro)
Stuttgart - Wolfsburg 1:3 (90.+2 Castro - 13. Schlager, 29. Weghorst, 65. Gerhardt)