Opava - Liberec 0:2Liberec dominoval, Slezanům se naděje na záchranu v první lize rozplývá

23. Rondič 0 : 1
38. Wiesner 0 : 2

Fotbalisté Opavy prohráli ve 28. kole první ligy s Libercem 0:2. Hosté rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Imad Rondič a Michal Sadílek. Slezané v posledních pěti kolech nebodovali, zůstali v tabulce poslední a vzdaluje se jim záchrana. Na nesestupové příčky nadále ztrácejí devět bodů. Slovan zvítězil po čtyřech ligových zápasech a upevnil si šesté místo.

Hráči Liberce se radují z druhého gólu.

Opavští hned v úvodu přežili šanci Peška, který si před Hnaníčkem zasekl míč, ale vypálil vedle. Na opačné straně Smola v osmé minutě vysunul do samostatného úniku Rataje. Ten postupoval sám na brankáře Knoblocha, jenže si míč ukopl, nedokázal zakončit a skluzem pouze trefil libereckého gólmana, za což viděl žlutou kartu.

Pak hrozili hlavně hosté. V 21. minutě po povedené ráně Karafiáta zachránila Opavu tyč. Za dvě minuty už Slovan vedl. Sadílek vylákal domácího gólmana Digaňu ven z brány, na centr libereckého záložníka si naskočil Rondič a přesnou hlavičkou pohodlně skóroval.

V 38. minutě Liberečtí pojistili svůj náskok. Po nepřesné přihrávce Harazima vyrazili do brejku, Rondič se uvolnil kolem Hnaníčka, prudkou přihrávkou našel Sadílka a ten zblízka dorazil míč do sítě.

Rondič trefil břevno

Hned po změně stran zahrozil Rondič, který si všiml, že Digaňa je mimo vápno, ale svým lobem z poloviny hřiště odkrytou bránu netrefil. Krátce nato Rondič tvrdou ranou orazítkoval břevno.

Opavští trenéři Skácel s Kováčem poslali do hry vytáhlého útočníka Dediče. Ten se v 59. minutě po ostrém centru jednoho z domácích dostal do zakončení, ale skvěle ho vychytal liberecký gólman Knobloch. Slovan v závěru svůj dvoubrankový náskok bez problémů uhájil. Opavští tři kola po sobě neskórovali a potvrdili, že mají nejhorší útok v lize.

28. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - Slovan Liberec 0:2 (0:2)
Branky: 23. Rondič, 38. Sadílek. Rozhodčí: Dubravský - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Rataj, Hnaníček, Hrabina, Didiba, Kulhánek, Dedič, Kováč (asistent trenéra) - Rondič, Pešek, Mikula. Bez diváků.
Opava: Digaňa - Hrabina, Hnaníček, Didiba - Kulhánek - Harazim (68. Mondek), Nešický (81. Večerka), Holík (57. Řezníček), Kania (57. Helešic) - Smola, Rataj (57. Dedič). Trenér: Skácel.
Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula - Koscelník (77. Nečas), Mara, Sadílek, Karafiát (71. Faško), Pešek (83. Michal) - Rondič (71. Matoušek). Trenér: Hoftych.