Příbram - Bohemians 1905 1:4Bohemians zničili neškodnou Příbram po změně stran

70. Vondra 0 : 2
75. Květ 0 : 3
77. Keita 0 : 4
79. Edrisa 1 : 4

Příbram nenavázala na výhru ze Zlína a doma utrpěla od Bohemians výprask během necelých dvaceti minut a prohrála jednoznačně 1:4. Na stadionu U Litavky už domácí nevyhráli sedm kol a dál tonou v sestupových vodách. Zato Bohemka už neprohrála osm kol v řadě.

Hráči Bohemians se radují z gólu.

Začátek byl z obou stran velmi opatrný. První pokus mezi tyče měli domácí, ale Treglerovu střelu z úhlu Le Giang zkrotil. Bohemka začala být přeci jen iniciativnější. Více držela míč, tlačila se na dostřel branky domácích. Ale Necid při dělání prostoru fauloval, Novák byl v poslední chvíli zastaven a Vaníček pálil vedle branky.

Po půl hodině hry se začali prosazovat i domácí. Ale Pilík z trestného kopu ze dvaceti metrů minul branku. Do slibné pozice se dral Zorvanb, ale jeho střelu zastavil Květ a do třetice roh Pilíka poslal Antwi hlavou mimo branku. V závěru poločasu po dalším rohovém kopu Pilíka přeskočil malý Lubega stopery Bohemky, ale míč poslal nad břevno. O pár minut později jeho střelu zastavil Köstl.

Po změně stran se Příbram z trávníku vytratila a Bohemka šla za nabídnutou šancí na body. Přičinil se o to především střídající Puškáč. Jeho první střelu Šiman vychytal, druhou zastavilo břevno, třetí pokus sice nepřidal, ale ideálně našel mezi stopery Keitu, který pravačkou umístil míč vedle bezmocného Šimana.

Příbramská bída pokračovala dál a během sedmi minut ji Bohemka dorazila. Nejprve se Vondra dostal k odraženému míči, o pět minut později po ruce Treglera proměnil bývalý hráč Příbrami penaltu a po jeho centru vzápětí další expříbramský hráč Keita dal hlavou podobu debaklu. Lubega sice snížil, ale to byla jen kosmetická úprava.

28. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 1:4 (0:0)
Branky: 79. Lubega - 58. a 77. Keita, 70. Vondra, 75. Květ z pen. Rozhodčí: Hocek - Kotalík, Pečenka - Hrubeš (video). ŽK: Soldát, Mezera - Květ. Bez diváků:
Příbram: Šiman - Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera - Tregler - Pilík, Zorvan (66. Vávra), Soldát (66. Obdržal), Antwi (76. Gabriel) - Lubega. Trenér: Valachovič.
Bohemians: Le Giang - Dostál, Köstl, Krch, Vondra - Vaníček (57. Schumacher), Ljovin, Květ, Novák (63. Kosek) - Osmančík (46. Keita), Necid (46. Puškáč). Trenér: Klusáček.