Liberec - Slavia 0:1Kúdelův famózní návrat. O vítězství favorita rozhodl z penalty

84. Kúdela 0 : 1

Slavia se skvěle oklepala z prohry 0:4 s Arsenalem a z Liberce veze tři body. O těsné výhře 1:0 rozhodl šest minut před koncem z pokutového kopu Kúdela, který se vrátil do sestavy po zranění. Sešívaní prodloužili sérii neporazitelnosti na 39 zápasů.

Hráči Slavie se radují z gólu, který vstřelil z penalty Ondřej Kúdela (třetí zleva).

Kouč Jindřich Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu hned sedm změn v základní sestavě, v základu se opět objevil Kúdela, který čtyři zápasy chyběl. Slovan vsadil na rychlost a na hrotu se objevil Faško.

U Nisy se střetly týmy s nejlepšími defenzivami v lize a bylo to znát. Obě obrany pracovaly bezchybně. Slavia byla v první půli nejblíže gólu po střelách ze střední vzdálenosti, obranu modrobílých nejčastěji větral rychlý Tecl.

Už ve 3. minutě střílel Beran z patnácti metrů technicky na vzdálenější tyč, minul jen o kousek. Největší šanci sešívaných měl v první půli Stanciu, jemuž ve 26. minutě přiklepl míč Tecl a rumunský reprezentant z hranice šestnáctky nebezpečně vystřelil, Knobloch míč vyrazil.

Liberec šance nevyužil

Liberec byl především v první čtvrthodince nebezpečný po standardních situacích, defenziva hostů si však s centrovanými míči poradila výborně. Ve 33. minutě po centru Sadílka hlavičkoval těsně vedle tyče Karafiát, který ze Slavie v Liberci hostuje. Po půl hodině hry podnikl Pešek slibný brejk, rychlému kontru však chyběla větší kvalita ve finální fázi.

Po změna stran pálil povedeně z přímého volného kopu Mosquera, jen o kousek minul levý růžek Kolářovy branky. Obě mužstva přitvrdila, sudí Karel Hrubeš rozdal celkem devět žlutých karet.

Zprava Júsuf Hilál ze Slavie a Jan Mikula z Liberce.

Trpišovský oživil sestavu po hodině hry hned trojím střídáním v záloze Provodem, Ševčíkem a Traorém. Dvacet minut před koncem Slavia začala být aktivnější a domácí se převážně bránili. V 73. minutě nebezpečnou střelu Kuchty srazila obrana na roh. O šest minut později měl stejný hráč tutovku, ale ze šesti metrů nedokázal Knoblocha prostřelit.

Tlak hostů vyústil v pokutový kop, který sudí Hrubeš nařídil po konzultaci s VAR za faul Purzitidise na Kuchtu. Penaltu suverénně proměnil Kúdela. Slavia si triumf pohlídala a žene se k mistrovskému titulu.

27. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 84. Kúdela z pen. Rozhodčí: Hrubeš - Vlček, Horák - Berka (video). ŽK: Karafiát, Mara, Sadílek, Rabušic, Purzitidis, Mosquera - Hilál, Hromada, Van Buren. Bez diváků.
Liberec: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Karafiát (85. Rondič), Mara - Pešek (76. Fukala), Sadílek, Mosquera - Faško (59. Rabušic). Trenér: Hoftych.
Slavia: Kolář - Kúdela, Kačaraba, Holeš - Hromada (60. Traoré) - Masopust, Stanciu (60. Provod), Beran (60. Ševčík), Hilál (52. Kuchta), Oscar - Tecl (79. Van Buren). Trenér: Trpišovský.