Atlético - Eibar 5:0Atlético deklasovalo poslední Eibar a zůstává v čele španělské ligy

Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid porazili doma 5:0 poslední Eibar a upevnili si ve 33. kole vedení ve španělské lize. Druhý Real totiž uhrál pouze bezbrankovou remízu na hřišti Getafe a na městského rivala teď ztrácí tři body. Čtvrtá Sevilla vyhrála 2:1 v San Sebastianu a výrazně se přiblížila účasti v příštím ročníku Ligy mistrů. Český brankář Tomáš Vaclík strávil utkání na lavičce vítězného celku.

Angel Correa (vpravo) z Atlética se raduje z gólu s Marcosem Llorentem.

Atlético rozhodlo o jasném vítězství na přelomu obou poločasů, kdy od 42. do 53. minuty nastřílelo čtyři góly. Dvakrát se trefili Marcos Llorente a Ángel Correa, který přidal i gólovou asistenci.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zabrali za tři body po dvou utkáních a navýšili náskok na Real, který se gólově neprosadil v malém madridském derby proti Getafe.

"Bílý balet" porazil Getafe ve 13 z posledních 14 vzájemných utkání, tentokrát ale proti oblíbenému soupeři nenavázal na čtyřzápasovou vítěznou sérii v La Lize. Getafe nevyhrálo pošesté v řadě a drží se čtyři body nad sestupovým pásmem.

V souboji dosavadních sousedů v tabulce poslal San Sebastian do vedení v páté minutě Carlos Fernández, Sevilla ale výsledek během tří minut otočila. Ve 22. minutě vyrovnal Fernando a následně využil šťastný odraz míče od tyče k pohodlné gólové dorážce Júsuf En-Nesjrí.

Marocký útočník potvrdil, že se mu proti baskickému týmu daří, v kariéře mu dal šestou branku. Sevilla má na čtvrtém místě náskok 15 bodů na nově pátý Villarreal, který deklasoval 5:1 Levante.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:
Pamplona - Elche 2:0 (38. Barja, 68. vlastní González)
San Sebastian - FC Sevilla 1:2 (5. C. Fernández - 22. Fernando, 24. En-Nesjrí)
Alavés - Huesca 1:0 (85. Battaglia)
Atlético Madrid - Eibar 5:0 (42. a 44. Correa, 53. a 68. Llorente, 49. Carrasco)
Betis Sevilla - Valencie 2:2 (12. Fekir, 42. Canales - 22. Guedes, 61. Soler z pen.)
Cádiz - Vigo 0:0
Getafe - Real Madrid 0:0
Levante - Villarreal 1:5 (21. Malsa - 63. a 75. Chukwueze, 9. vlastní Postigo, 13. Moreno 72. vlastní Vezo)