Kazaň - Omsk 3:4 PPStav série 3:4Brankář Hrubec je s Omskem ve finále play off KHL

Brankář Šimon Hrubec se probojoval s Omskem do finále play off Kontinentální hokejové ligy. V rozhodujícím sedmém semifinálovém utkání Avangard zvítězil na ledě Kazaně 4:3 v prodloužení. O Gagarinův pohár bude hrát s CSKA Moskva, který v týmu žádného českého hokejistu nemá.

Šimon Hrubec. Ilustrační foto.

Finále má stejné obsazení jako poslední dohraný ročník před dvěma lety, kdy hokejisté CSKA porazili Omsk 4:0 na zápasy a získali Gagarinův pohár poprvé. Moskevský tým je ve finále potřetí za sebou.

Kazaň dnes vedla 3:2, ale pak vzali osud utkání do rukou dva finští obránci. Ville Pokka v 50. minutě vyrovnal a ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl Oliwer Kaski. Hrubec pochytal 17 střel, jeho protějšek Timur Biljalov měl 29 zákroků.