Schalke - Augsburg 1:0Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně, porazilo Augsburg

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se v neděli dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchenu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnáctý Bielefeld, který je na pozici znamenající účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 13 bodů. Mohuč v záchranářském souboji vyhrála po obratu na hřišti Kolína nad Rýnem 3:2.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Mohuč v Kolíně vedla, ale na přelomu poločasů domácí zvrátili stav. Za hosty ale srovnal Onisiwo a v první minutě nastavení rozhodl o posunu Mohuče z barážové pozice na 14. místo Barreiro. Hosté neprohráli pátý zápas za sebou, domácí naopak čekají v bundeslize na vítězství osm kol a z předposlední příčky mají tříbodovou ztrátu na Bielefeld.

Německá fotbalová liga - 28. kolo
Schalke - Augsburg 1:0 (4. Serdar)
Kolín nad Rýnem - Mohuč 2:3 (43. Duda z pen., 61. Schirí - 11. Boetius, 65. Onisiwo, 90.+1 Barreiro)