Omsk - Kazaň 1:2Stav série 2:2Hokejisté Omsku s Hrubcem v bráně opět prohráli

Hokejisté Omsku s Šimonem Hrubcem prohráli i druhé domácí semifinálové utkání play off KHL s Kazaní 1:2 a nejlepší tým Východní konference srovnal stav série na 2:2. Avangard sice soupeře z Tatarstánu jednoznačně přestřílel 32:16, ale hosté byli efektivnější.

Brankář Štěpán Hrubec během tréninku české hokejové reprezentace.

Hrubec tak prožil úplně jiný zápas než před dvěma dny, kdy ho Kazaň zasypala 38 střelami. Poprvé dnes českého gólmana překonal v 6. minutě Michail Gluchov a vítězný gól vstřelil ve 43. sekundě třetí třetiny Stanislav Galijev. Domácí snížili osm sekund před třetí sirénou v šesti proti čtyřem díky Corbanu Knightovi, na vyrovnání už ale čas neměli.

Série se tak přesouvá k pátému zápasu do Kazaně a poté se ještě vrátí do Balašichy, kde má Avangard azyl.