Chicago - Tampa Bay 3:6Palát hvězdou. Gólem a asistencí pomohl k výhře. Prosadili se i další Češi

New York/Praha

Český hokejový útočník Ondřej Palát přispěl gólem a asistencí k vítězství Tampy v nedělním utkání NHL nad Chicagem 6:3 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Za poražené si připsal asistenci Dominik Kubalík. Trefil se také Radek Faksa, jehož Dallas ale nakonec podlehl Nashvillu 3:4 po nájezdech. Asistenci na jediném gólu utkání zaznamenal při výhře 1:0 nad Bostonem útočník New Jersey Pavel Zacha. Bodem za přihrávku přispěl k výhře Caroliny proti Floridě Martin Nečas. Asistencí pomohl i Jakub Vrána k triumfu Washingtonu nad Philadelphií 3:1.

Útočník Tampy Ondřej Palát se raduje z gólu proti Chicagu.

Chicago vedlo nad Tampou už 3:0. V přesilovce přihrál Dominik Kubalík na druhý gól domácích, když před brankovištěm vzduchem efektně poslal puk Mattiasi Janmarkovi na baseballovou dorážku. Ondřej Palát ale nastartoval ve druhé třetině velký obrat, když v početní převaze po výměnách puku s Victorem Hedmanem parádně zavěsil švihem z bodu pro vhazování.

Když si přesně o čtyři minuty později oba spolupráci zopakovali s tím, že tentokrát přesně zakončil z vrcholu přesilovkové kombinace švédský zadák, bylo už srovnáno na 3:3. Ještě ve druhé třetině pak stihl opět při vyloučení domácího hráče svým druhým gólem v utkání dokonat obrat Yanni Gourde. Alex Killorn a Pat Maroon dovršili zkázu domácích ve třetí třetině.

Také Dallas už prohrával s Nashvillem 0:3, ale ve 13. minutě třetí třetiny vykřesal naději pro domácí Radek Faksa, když zachytil nepovedenou střelu Jasona Robertsona od modré a bekhendem v pádu zavěsil. Záhy snížil Joe Pavelski a 57 sekund před koncem srovnal při risku bez brankáře Robertson.

Ten také proměnil svůj nájezd v rozhodujícím rozstřelu, jenže z řad Stars byl jediný, zatímco za Nashville se trefili Filip Forsberg a Roman Josi, kteří tak zařídili Predátorům výhru.

Boston včetně jeho české úderky vyšel gólově naprázdno, když všech jeho 40 střel, včetně deseti od Davida Pastrňáka, pochytal brankář New Jersey Scott Wedgewood. Hostům tak stačila k výhře jediná trefa, kterou v 56. minutě zaznamenal Kyle Palmieri, jenž změnil směr střely Pavla Zachy. Ten byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Devils i jeho zásluhou ukončili sérii pěti porážek.

Výhru Caroliny, hrající bez zraněného brankáře Petra Mrázka, podpořil útočník Martin Nečas, když v úvodu druhé části zavezl puk do útočného pásma a do křídla přihrál skórujícímu Ninu Niederreiterovi, jenž zvyšoval proti Floridě na 2:0.

Hosté sice ještě ve druhé třetině snížili, ale na začátku třetí části dal rozhodující branku v oslabení Sebastian Aho.

Washington rozhodl o výhře na ledě Philadelphie v rozmezí 36. až 45. minuty, kdy třemi góly překlopil skóre na svou stranu. U rozdílové trefy, kterou dal Dmitrij Orlov, si připsal přihrávku Jakub Vrána. V brance vítězů dostal přednost Ilja Samsonov před Vítkem Vaněčkem, který v minulém utkání po čtvrtém gólu střídal.

New York Islanders - Buffalo 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Branky: 27. a 58. Nelson, 26. Lee, 37. Cizikas, 53. Clutterbuck - 46. Skinner, 50. Miller. Střely na branku: 30:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas, 2. Nelson, 3. Clutterbuck (všichni NY Islanders).
Chicago - Tampa 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)
Branky: 11. Kurashev, 16. Janmark (Kubalík), 24. Suter - 25. a 37. Gourde, 24. Palát, 28. Hedman (Palát), 55. Killorn, 58. Maroon. Střely na branku: 25:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gourde, 2. Hedman, 3. Palát (všichni Tampa Bay).
Carolina - Florida 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 16. Trocheck, 25. Niederreiter (Nečas), 41. Aho, 44. Foegele - 31. Weegar, 44. Marchment. Střely na branku: 26:23. Diváci: 2924. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Trocheck, 3. Foegele (všichni Carolina).
Boston - New Jersey 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Palmieri (Zacha). Střely na branku: 40:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Zacha (oba New Jersey), 3. T. Rask (Boston).
Philadelphia - Washington 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Farabee - 36. Ovečkin, 40. Orlov (Vrána), 45. Jensen. Střely na branku: 37:27. Diváci: 3023. Hvězdy zápasu: 1. Orlov (Washington), 2. Farabee (Philadelphia), 3. Oshie (Washington).
Pittsburgh - NY Rangers 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky: 17. Marino, 17. Kapanen, 18. Crosby, 54. Malkin, 57. Aston-Reese - 2. Zibanejad. Střely na branku: 24:24. Diváci: 2800. Hvězdy zápasu: 1. Kapanen, 2. Malkin, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).
Dallas - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0)
Branky: 53. Faksa, 55. Pavelski, 60. Robertson - 16. Mikael Granlund, 17. Järnkrok, 34. Tolvanen, rozhodující sam. nájezd Josi. Střely na branku: 38:20. Diváci 3976. Hvězdy zápasu: 1. Tolvanen (Nashville), 2. Pavelski (Dallas), 3. Rinne (Nashville).
Calgary - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 24. Giordano, 44. Gaudreau, 53. Hanifin - 14. C. Brown, 16. Dzingel, 28. White, rozhodující sam. nájezd Batherson. Střely na branku: 34:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dube (Calgary), 2. Anisimov, 3. Tierney (oba Ottawa).