Karlovy Vary - Hradec Králové 1:6Hradec vyhrál ve Varech a v předkole jde na Litvínov

60. Orsava 1 : 6

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v utkání posledního 52. kola základní části extraligy na ledě Karlových Varů jednoznačně 6:1. Východočeši zabrali po třech zápasech bez zisku jediného bodu, tým domácí Energie prohrál pátý ze sedmi duelů. Hradec Králové se v předkole utká s Litvínovem, Západočeši vyzvou Pardubice.

Hradečtí hráči se radují ze šestého gólu proti Energii.

Ze zápasu uběhlo pouhých 56 sekund, když Sklenář úspěšnou dorážkou poslal hosty do vedení. V páté minutě sice zcela osamocený Koukal před karlovarským gólmanem ještě vedení nenavýšil, ale o minutu později nabruslil do předbrankového prostoru Smoleňák a bekhendovou střelou vstřelil druhou branku hostujícího celku.

Poté, co hráči Energie nejdříve při své první přesilové hře nastřelili díky Šenkeříkovi jen tyčku, dostal domácí do zápasu Flek, který ve 12. minutě našlápl k brejku a po bekhendové kličce překonal Mazance.

Brankář Hradce Králové Marek Mazanec.

Na začátku druhého dějství mohl nejdříve vyrovnat Beránek, ale jeho střela v pádu skončila pouze na betonech spolehlivého Mazance, který o tři minuty později zlikvidoval další z nájezdů Fleka.

Kelly Klíma z Hradce Králové slaví gól proti Karlovým Varům.

Dvoubrankový náskok vrátil hostům ve 31. minutě při přesilové hře Kevin Klíma, k němuž se dostal odražený puk od dezorientovaného Kowalczyka. Ve 34. minutě se po postupném útoku dostal ke kotouči Pilař a počtvrté dostal puk za Novotného záda.

Ve 44. minutě měl ještě možnost zkorigovat výsledek při vyloučení Pavlíka opět Flek, ale výborný Mazanec byl znovu připravený. Místo druhé branky si museli hráči z lázeňského města dopít kalich hořkosti až do dna. Ve 48. minutě po nahrávce Kevina Klímy zpoza branky vstřelil pátou branku Východočechů jeho bratr Kelly a deset sekund před koncem hrací doby dovršil zmar domácích šestou brankou Orsava.

52. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Flek (T. Mikúš, O. Beránek) - 1. Orsava (V. Růžička ml., J. Sklenář), 6. Smoleňák, 31. Kevin Klíma (J. Sklenář, F. Pavlík), 34. Pilař (Smoleňák, Koukal), 48. Kelly Klíma (Kevin Klíma), 60. Orsava (Graňák, J. Sklenář). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindel - Hynek, Brejcha. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Bez diváků.
Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Krajčík, Kowalczyk, L. Zábranský ml., Tureček - Flek, T. Mikúš, O. Beránek - Šik, Hladonik, Osmík - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.
Hradec Králové: Mazanec - F. Pavlík, Nedomlel, Graňák, Šalda, Gaspar, Čáp, Kukla - Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma - Orsava, V. Růžička ml., J. Sklenář - J. Veselý, Lev, Zachar - Smoleňák, Koukal, Pilař. Trenér: V. Růžička st.