Olomouc - Vítkovice 0:4Rozjeté Vítkovice ovládly bitvu na Hané

7. Dej 0 : 1
9. Kalus 0 : 2
32. Kovář 0 : 3
39. Irgl 0 : 4

Hokejisté HC Olomouc prohráli v pátečním utkání 51. kola Tipsport extraligy s Vítkovicemi 0:4. Hosté už po první třetině vedli o dvě branky a následně náskok ještě navyšovali. Ostravané vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů, gólman Svoboda udržel třetí nulu v sezoně.

Zleva Patrik Koch z Vítkovic a Rastislav Dej z Vítkovic.

Poslední domácí zápas letošní základní části se Hanákům nevydařil podle představ. Vítkovice si v první třetině vypracovaly dvoubrankový náskok po gólech Deje a Kaluse. Olomouc sice byla blízko snížení, ale Onduršek trefil jen tyč.

Hosté pro sebe zápas zlomili definitivně ve 32. minutě, kdy navýšil vítkovický náskok další trefou Kovář. V závěru druhé periody pak po parádní kombinaci pečetil výhru Ostravanů Irgl.

51. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Dej (R. Polák, Werbik), 9. M. Kalus (Mallet, Flick), 32. L. Kovář (J. Mikyska), 38. Irgl (J. Mikyska). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Bez diváků.
Olomouc: Konrád (41. Lukáš) - A. Rutar, Ondrušek, Valenta, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík - Klimek, Nahodil, J. Káňa II - Kunc, Kolouch, Olesz - Navrátil, J. Knotek, Ostřížek - Bambula, Handl, Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.
Vítkovice: Miroslav Svoboda - R. Polák, Pyrochta, R. Černý, Galvinš, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Irgl, J. Mikyska, Svačina - M. Kalus, Flick, Mallet - Dej, Werbik, Fridrich. Trenér: Holaň.