Boston - Washington 1:2 SNVrána rozhodl o výhře nad Bostonem. Pastrňák skóroval, Vaněček hvězdou

New York/Praha

Český hokejový útočník Jakub Vrána rozhodl ve středečním utkání NHL gólem v samostatných nájezdech o výhře Washingtonu nad Bostonem 2:1. Za domácí dal jediný gól David Pastrňák. Brankář vítězů Vítek Vaněček si připsal 18 úspěšných zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Útočník Washingtonu Jakub Vrána překonává v samostatných nájezdech gólmana Bostonu Tuukku Raska.

Capitals vyhráli čtvrtý zápas za sebou a bodovali už v šestém utkání v řadě, zatímco Boston, v jehož dresu odehrál po čtyřzápasové pauze zaviněné zraněním přes dvacet minut útočník David Krejčí, prohrál popáté z posledních sedmi utkání.

Jako první se trefil v úvodní třetině washingtonský T.J. Oshie, jenže trenér domácích Bruce Cassidy si vyžádal challenge a rozhodčí nakonec trefu kvůli ofsajdu neuznal.

Na první branku utkání se tak čekalo až do začátku třetí třetiny, kdy Brad Marchand ukradl v obranném pásmu puk Johnu Carlsonovi a z rychlého úniku přihrál pohotově skórujícímu Davidu Pastrňákovi, pro něhož šlo o jubilejní desátou trefu v sezoně. Kanonýr s číslem 88 je tak s 19 body aktuálně nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Útočník Bostonu David Pastrňák překonává brankáře Washingtonu Vítka Vaněčka.

O necelých pět minut později ale srovnal Lars Eller když doklepl do brány vyraženou střelu po příklepu z vrcholu pravého kruhu pro vhazování od Nicka Jensena.

Zápas rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž se na domácí straně přes brankáře Vítka Vaněčka neprosadil nikdo včetně Pastrňáka. Za Capitals naopak proměnil hned první nájezd Jakub Vrána, jenž nakonec v rozstřelu uspěl jako jediný.

V Bostonu se dostalo vřelého uvítání obránci Washingtonu a dříve dlouholetému kapitánovi Bruins Zdenu Chárovi, který hrál v dresu soupeře v této hale poprvé po čtrnácti letech. Slovenský zadák odehrál téměř 17 minut a připsal si dva hity a jednu zblokovanou střelu.

Toronto potřetí za sebou zametlo s Edmontonem, když po předchozích výhrách 4:0 a 3:0 tentokrát porazilo Oilers jasně 6:1. Znovu totálně eliminovalo útočné edmontonské hvězdy Leona Draisaitla a Connora McDavida. Jako jediný se v posledních třech zápasech v dresu Oilers prosadil Ryan Nugent-Hopkins.

Kanonádu Toronta nastartoval dvěma góly Jimmy Vesey. Hvězdný centr Maple Leafs a s 18 góly nejlepší střelec NHL Auston Matthews se po návratu po dvouzápasové pauze bodově neprosadil, byť vyslal na bránu sedm střel, což byl nejvyšší počet ze všech hráčů v utkání.

San Jose bez zraněného útočníka Tomáše Hertla utrpělo doma debakl s Coloradem 0:4. V sestavě vítězů chyběl rovněž zraněný brankář Pavel Francouz. Jeho kolega Philipp Grubauer si ale počínal skvěle, když pochytal všech 26 střel.

Mikko Rantanen se na výhře hostů podílel dvěma góly a jednou asistencí. Gabriel Landeskog zaznamenal gól a tři asistence. Centr Avalanche Nathan MacKinnon ve třetí třetině odstoupil z utkání po úderu loktem na hlavu od Joachima Blichfelda, pro něhož samozřejmě zápas tímto zákrokem také skončil.

Boston - Washington 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 42. Pastrňák - 47. Eller, rozhodující sam. nájezd Vrána. Střely na branku: 19:28. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval jeden gól z 19 střel a úspěšnost zákroků měl 94,74 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. T. Rask (Boston), 3. Vaněček (Washington).
Edmonton - Toronto 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Branky: 34. Nugent-Hopkins - 10. a 23. Vesey, 25. Tavares, 28. I. Michejev, 39. W. Nylander, 51. Hyman. Střely na branku: 27:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Hyman, 3. Spezza (všichni Toronto).
Anaheim - St. Louis 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 35. Comtois, 60. Rakell - 15. Sundqvist, 30. B. Schenn, 54. Sanford. Střely na branku: 29:21. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Sanford (St. Louis), 2. Rakell (Anaheim), 3. R. O'Reilly (St. Louis).
Los Angeles - Arizona 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 31. Doughty, 54. Vilardi - 30. Keller, 33. Schmaltz, 33. Johan Larsson. Střely na branku 42:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Raanta (Arizona), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Chychrun (Arizona).
Vegas - Minnesota 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 3. Tuch, 26. Marchessault, 52. Mark Stone, 57. Stephenson, 58. W. Karlsson - 30. M. Foligno. Střely na branku: 28:37. Diváci: 2605 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. M.-A. Fleury, 3. Stephenson (všichni Vegas).
San Jose - Colorado 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 35. a 55. Rantanen, 46. Girard, 49. Landeskog. Střely na branku: 26:38. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Landeskog, 3. Grubauer (všichni Colorado).