Dynamo - Čerepovec 1:0Jaškin řádí i v play off KHL. Brankou rozhodl bitvu s Čerepovcem

Útočník Dmitrij Jaškin si v Kontinentální hokejové lize přenesl střeleckou formu i do play off a dnes rozhodl ve prospěch Dynama Moskva úvodní osmifinálový duel s Čerepovcem. Suverénně nejlepší kanonýr základní části byl autorem jediného gólu zápasu.

Dmitrij Jaškin rozhodl o výhře Dynama Moskva

Jaškin, autor 38 branek v základní části, stanovil konečný výsledek už v úvodu druhé třetiny. Ve 23. minutě nejprve tečoval nahození Arťoma Volkova a brankářem vyražený puk pohotově bekhendovou dorážkou z otočky poslal do sítě.

Porážkami vstoupili do vyřazovacích bojů brankáři Jakub Kovář a Dominik Furch. Kovář, jenž ovládl statistiku základní části s osmi čistými konty, sledoval tentokrát přes celé kluziště bezchybný výkon svého protějšku Igora Bobkova a Jekatěrinburg prohrál 0:3 na ledě Omsku. Furch nezabránil vítězství domácího Petrohradu nad Dinamem Minsk 4:2.

Vítězstvím papírového favorita skončil i duel Magnitogorsku s Barysem Nur-Sultan. Domácí Metallurg vyhrál s přispěním jedné asistence útočníka Andreje Nestrašila 7:4.