Leicester - Arsenal 1:3Leicester po vyřazení od Slavie podlehl v anglické lize Arsenalu

Fotbalistům Leicesteru se nepovedl reparát za čtvrteční nečekanou domácí porážku 0:2 s pražskou Slavií a vyřazení z Evropské ligy. Lišky ve 26. kole anglické ligy opět na vlastním stadionu podlehly Arsenalu 1:3 a v tabulce jsou dál na třetím místě. Ztratil také Manchester United, který v Londýně remizoval s Chelsea bez branek a na vedoucího městského rivala City z druhé pozice ztrácí 12 bodů, Leicester ještě o bod víc. Blues zůstali pátí. Šestý Liverpool zvítězil na hřišti posledního Sheffieldu United 2:0. Úřadující mistři v Premier League zabrali po sérii čtyř porážek.

Obránce Arsenalu David Luiz slaví gól proti Leicesteru.

Leicester přitom začal dobře a už v šesté minutě otevřel skóre Youri Tielemans. Pak ale převzal iniciativu londýnský tým. Ve 39. minutě po Willianově standardní situaci srovnal hlavou David Luiz a v nastavení první půle dokonal obrat Alexandre Lacazette z penalty. Krátce po změně stran ještě Nicolas Pépé přidal třetí gól Arsenalu snadnou střelou do prázdné branky. Kanonýři jsou desátí.

Opatrný souboj s Chelsea s Manchesterem United nabídl jen několik šancí. Střelu domácího Hakíma Zijacha zlikvidoval gólman David de Gea, jeho protějšek Édouard Mendy zase vychytal Scotta McTominaye. Další záložník Rudých ďáblů Fred těsně minul branku.

Ani Timo Werner z Chelsea se v utkání proti Manchesteru United střelecky neprosadil.

Londýnský tým neprohrál ani devátý soutěžní duel pod trenérem Thomasem Tuchelem, ale v domácí soutěži podruhé za sebou remizoval. United uhráli nerozhodný výsledek ve třetím z posledních čtyř kol.

Gareth Bale (vlevo) pomohl fotbalistům Tottenhamu k vysoké výhře nad Burnley dvěma trefami. Blahopřeje mu spoluhráč Serge Aurier.

Tottenham deklasoval 4:0 Burnley, za které od začátku hrál český útočník Matěj Vydra. Domácí Gareth Bale se blýskl dvěma góly a asistencí, další branky londýnského mužstva přidali Harry Kane a Lucas Moura. Spurs v Premier League naplno bodovali po dvou porážkách za sebou a jsou osmí, Burnley patří patnáctá příčka.

Liverpool měl už v prvním poločase převahu a šance, ale Sheffield držel brankář Aaron Ramsdale. Odpor outsidera zlomil až tři minuty po přestávce Curtis Jones tvrdou ranou. V 64. minutě si dal vlastní gól domácí Kean Bryan po střele Roberta Firmina. Pro Reds to byla jubilejní 7000. branka v anglické nejvyšší soutěži, tuto hranici předtím dokázal překonat pouze Everton. Druhý tým z Liverpoolu zatím nastřílel 7108 ligových gólů.

Roberto Firmino z Liverpoolu oslavuje gól v utkání se Sheffieldem United.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:
Crystal Palace - Fulham 0:0
Leicester - Arsenal 1:3 (6. Tielemans - 39. Luiz, 45.+2 Lacazette z pen., 52. Pépé)
Tottenham - Burnley 4:0 (2. a 55. Bale, 15. Kane, 31. Lucas Moura)
Chelsea - Manchester United 0:0
Sheffield United - Liverpool 0:2 (48. Jones, 64. vlastní Bryan).