Elche - Barcelona 0:2Barcelona si i bez potrestaného Messiho poradila s nováčkem. Vyhrálo také první Atlético

Madrid

Barcelona zvítězila ve 20. kole španělské fotbalové ligy 2:0 nad nováčkem soutěže Elche. Katalánci si na hřišti předposledního týmu tabulky poradili i bez suspendovaného kapitána Lionela Messiho, který pykal za vyloučení ve finále španělského Superpoháru. První příčku si upevnilo Atlético Madrid, které doma zdolalo 3:1 Valencii.

Frenkie de Jong z Barcelony se raduje po gólu proti Elche.

Barcelonu dotáhl k zisku tří bodů záložník Frenkie de Jong, který zaznamenal gól a asistenci. Nizozemský reprezentant dal pátý gól za katalánský klub v 39. minutě, kdy dorazil do sítě zblokovaný pas z levé strany. V 89. minutě pak našel centrem ve vápně hlavu Ricarda Puiga, který skóroval jen pár sekund po příchodu na hřiště.

Barcelona vyhrála počtvrté v řadě, stále ale ztrácí deset bodů na první Atlético, které otočilo zápas s Valencií. "Netopýři" vedli po trefě Uroše Račiče, ještě v prvním poločase ale srovnal Joao Félix a v 54. minutě dokonal obrat Luis Suárez. Uruguayský kanonýr se dvanáctou brankou v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Júsufa En-Nesjrího ze Sevilly. Třetí gól přidal střídající Ángel Correa.

Atlético je v čele La Ligy o sedm bodů před městským rivalem Realem, navíc má zápas k dobru. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho drží sedmizápasovou sérii výher, naposledy ztratili body při prosincové porážce právě v derby s "Bílým baletem".

Po třinácti utkáních uspěla za tři body Osasuna, která zdolala na svém hřišti 3:1 Granadu. Dva góly vstřelil Ante Budimir.