Jablonec - Příbram 2:1Sněhovou bitvu otočil jablonecký Kratochvíl

49. Nový 0 : 1
53. Kratochvil 1 : 1
64. Kratochvil 2 : 1

V boj nejen se soupeřem, ale i s těžkým terénem se změnil zápas 16. kola mezi Jabloncem a Příbramí. V náročných podmínkách za hustého sněžení porazili druzí Severočeši předposlední Příbram 2:1 a upevnili si stříbrnou příčku.

Hráči Jablonce se radují z gólu.

V prvním poločase gól nepadl, hned na začátku druhého se však Příbramští ujali vedení. Severočeši dokázali skóre během čtvrt hodiny hry otočit dvěma góly Kratochvíla, který po hodině hry proměnil pokutový kop.

Vydatné sněžení proměnilo terén v měkkou plochu, na které se míč prakticky neodrážel a hráči měli s extrémními podmínkami problémy. Šancí si oba týmy vypracovaly pomálu. Aktivnější sice byli domácí, ale stejně jako hosté hrozili převážně ze standardních situací.

Příbramští měli v úvodní části největší šanci ve 22. minutě, kdy v levém rohu šestnáctky střílel na vzdálenější tyč Nový, branku jen těsně minul.

Doležal ve velké šanci neuspěl

Zelenobílí nejvíce zahrozili až v nastaveném čase první půle po ojedinělém rychlém brejku. Jovovič jeslemi postrčil míč na Doležala. Jablonecký kanonýr se ocitl sám před gólmanem, jenže Kočí dobře vyběhl a míč stihl vyrazit mimo tyče.

Hosté šokovali zelenobílé ve 49. minutě, kdy po centru zprava propadl míč po souboji Martince s Voltrem na přední tyči a Nový zblízka rozvlnil síť. Severočeši však dokázali bleskově srovnat. V 52. minutě si narazil Doležal s Považancem a ocitl se před gólmanem Kočím. Po souboji s ním se míč odrazil k penaltové značce, kde Kratochvíl pohotově z otočky poslal míč do odkryté branky.

Zleva Miloš Kratochvíl z Jablonce a Martin Nový z Příbrami.

A o dvanáct minut později slavil stejný střelec i druhý gól, když suverénně proměnil pokutový kop. Ten sudí Zelinka nařídil po konzultaci s videorozhodčím, když míč po centru Kroba zasáhl rukou Laňka. Čtvrt hodiny před koncem mohl Kratochvíl završit hattrick, po centru Jovoviče ovšem střílel vedle tyče.

Jablonec těsný náskok v závěru uhájil a stáhl náskok na vedoucí Slavii opět na šest bodů. V příštím kole hrají Severočeši právě na hřišti sešívaných.

16. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - 1. FK Příbram 2:1 (0:0)
Branky: 52. a 64. z pen. Kratochvíl - 49. Nový. Rozhodčí: Zelinka - Kotalík, Vaňkát - Lerch (video). ŽK: Hübschman, Haitl - Pilík. Bez diváků.
Jablonec: Hanuš - Haitl, Martinec, Zelený, Krob - Hübschman - Jovovič (85. R. Hrubý), Považanec, Kratochvíl (90. Podaný), Pilař (76. Pleštil) - Doležal. Trenér: Rada.
Příbram: Kočí - Laňka (83. Cmiljanovič), Tregler, Soldát, Vilotič (68. Hájek), Svoboda - Vais (68. Dočekal), Pilík (78. Januška), Nový (78. Vávra) - Zorvan - Voltr. Trenér: Horváth.