Soči - Dynamo 2:3Jaškin sedmým gólem v sezoně KHL pomohl Dynamu k další výhře

Nejužitečnější hráč minulého ročníku Kontinentální hokejové ligy Dmitri Jaškin pomohl v dnešním utkání gólem a nahrávkou Dynamu Moskva k vítězství 3:2 v Soči. Český reprezentant se trefil v osmi utkáních sezony sedmkrát a vede tabulku střelců s Teemu Hartikainenem z Ufy.

Dmitrij Jaškin v dresu české hokejové reprezentace.

Sedmadvacetiletý Jaškin skóroval v 50. minutě v přesilovce tečí střely kapitána Vadima Šipačova. Dynamo díky němu zvýšilo na 2:1, ale brzy nato domácí srovnali. Zápas rozhodl dvě minuty před koncem slovenský obránce Michal Čajkovský, jemuž Jaškin nabil zpětnou přihrávkou na vítězný gól. Pro českého útočníka to byla první asistence v sezoně.

Dynamo se po špatném začátku sezony rozjelo. Po úvodních třech porážkách vyhrál moskevský tým už popáté za sebou.

Za Chabarovsk poprvé v sezoně nastoupili čeští útočníci Hynek a Tomáš Zohornové a gólovými přihrávkami se podíleli na vítězství 3:2 v prodloužení v Nižním Novgorodu. Mladší z bratrské dvojice Hynek nahrál v poslední minutě nastavení na rozhodující branku bývalé jedničce draftu NHL Nailu Jakupovovi.

Výsledky zápasů KHL:
Magnitogorsk - Viťaz Podolsk 1:4
Ufa - Čeljabinsk 3:1
Nižnij Novgorod - Chabarovsk 2:3 v prodl. (za hosty H. Zohorna a T. Zohorna oba 0+1)
CSKA Moskva - Čerepovec 5:0
HK Soči - Dynamo Moskva 2:3 (za hosty Jaškin 1+1).