Wolfsburg - Mönchengladbach 2:1Mönchengladbach přišel v bundeslize po dvou měsících o vedení

Berlín

Fotbalisté Mönchengladbachu v nedělním 15. kole německé ligy po gólu v nastavení prohráli 1:2 na hřišti Wolfsburgu a přišli o vedení v tabulce. Na první Lipsko, které si v sobotu poradilo 3:0 s Düsseldorfem, ztrácejí na druhé příčce dva body.

Fotbalistům Mönchengladbachu zápas ve Wolfsburgu nevyšel.

Wolfsburg poslal do vedení ve 13. minutě Xaver Schlager, ale hosté vzápětí srovnali zásluhou Breela Embola. O rozhodující zásah domácích se v první minutě nastavení postaral Maximilian Arnold a po dvou měsících sesadil Mönchengladbach z prvního místa.

Hosté, kteří prožívají nejlepší sezonu od zisku titulu v roce 1977, venku prohráli podruhé za sebou a se ziskem 31 bodů klesli na druhou příčku. O další dva body zpět je Dortmund a čtvrtá pozice patří s 28 body Schalke, které i v oslabení porazilo 1:0 Frankfurt. Až na pátém místě je se 27 body obhájce titulu Bayern Mnichov.