Juventus - Udinese 3:1Stará dáma bere tři body díky dvěma gólům Ronalda

Fotbalisté Juventusu v 16. kole italské ligy po dvou nevydařených zápasech zabrali a porazili 3:1 Udine. Obhájci titulu se díky tomu v tabulce dotáhli na vedoucí Inter Milán, který po inkasovaném gólu v nastavení remizoval 1:1 s Fiorentinou.

Opora Juventusu Cristiano Ronaldo během utkání s Udine.

Juventus v předchozích dvou kolech získal jediný bod, když remizoval 2:2 se Sassuolem a při prohře 1:3 s Laziem v Římě zaznamenal první porážku v sezoně. Dnes ale na svém stadionu nedal soupeři šanci a už po prvním poločase měl třígólový náskok. Na dva zásahy hvězdného Ronalda navázal těsně před přestávkou obránce Leonardo Bonucci.

Inter ve Florencii poslal do vedení Borja Valero. Bývalý hráč Fiorentiny, který má dokonce na ruce vytetované souřadnice slavného Ponte Vecchio, se prosadil už v osmé minutě. V nastavení ale srovnal Dušan Vlahovič a Inter poprvé v sezoně venku ztratil body. Naopak Fiorentina po čtyřech kolech bodovala.

Borja Valero z Interu Milán svůj gól proti Fiorentině, kde dříve působil, neslavil.

talská fotbalová liga - 16. kolo:
Hellas Verona - FC Turín 3:3 (69. Pazzini z pen., 76. Verre, 84. Stepinski - 36. a 61. Ansaldi, 55. Berenguer)
AC Milán - Sassuolo 0:0
Boloňa - Bergamo 2:1 (12. Palacio, 53. Poli - 60. Malinovskij)
Juventus Turín - Udine 3:1 (9. a 37. Ronaldo, 45.+1 Bonucci - 90.+4 Pussetto)
AS Řím - Spal Ferrara 3:1 (53. Pellegrini, 66. Perotti z pen., 83. Mchitarjan - 44. Petagna z pen.)
Fiorentina - Inter Milán 1:1 (90.+2 Vlahovič - 8. Valero)