Boston - Philadelphia 2:3 SNPastrňákův den blbec, česká hvězda nedala dva nájezdy. Chytil s Faksou se zase trefili

New York

Bodový uragán Davida Pastrňáka se podruhé za sebou nekonal. Třiadvacetiletá hvězda Bostonu se svým týmem podlehla Philadelphii 2:3 po samostatných nájezdech, když český útočník neproměnil hned dva. V dalších nočních utkáních zvítězilo Chicago nad Torontem 5:4 a Edmonton kraloval na ledě Anaheimu, když zvítězil 6:2. Gólově se naopak prosadili Filip Chytil v dresu Rangers a Radek Faksa zda Dallas, na body to však ani jednomu týmu nestačilo.

David Pastrňák v samostatném nájezdu neuspěl

Do zápasu Bostonu s Flyers vstoupili lépe hosté, kteří po první třetině díky brankám Konecnyho a Myerse vedli 2:0. Po bezbrankové prostřední části se však domácí chytli a po trefách Heinena a Marchanda vyrovnali na 2:2.

Úplný obrat měl v 56. minutě na hokejce David Pastrňák, trestné střílení však do úspěšného zakončení nedotáhl. Český útočník si před Carterem Hartem trochu přibrzdil, snažil se ho rozhýbat rameny a šel do forhendové kličky, ale gólmana Philadelphie v konečné fázi nepřehodil. "Jen jsem se snažil být trpělivý a šel za pukem," uvedl Hart.

Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých uspěl akorát hostující Farabee, za domácí neproměnili Coyle, Marchand a znovu David Pastrňák. Havířovský rodák je s 15 zásahy stále nejlepším střelcem soutěže, ale v čele produktivity ho vystřídal Leon Draisaitl, který čtyřmi přihrávkami pomohl Edmontonu k výhře 6:2 v Anaheimu.

Byli jsme pomalí, přiznal Pastrňák

"Na začátku jsme byli trochu pomalí," přiznal Pastrňák. "Oni létali, jely jim nohy. Měli utkání i včera a na druhý den máte obvykle první třetinu pocit, jako kdybyste nepřestali hrát. Je to o nás. Měli jsme na to být připraveni. Vždy je těžké dohánět ztrátu, proto je dobré, že jsme zabojovali a získali bod," dodal.

Pastrňákovi sice minule připsali v Detroitu druhou asistenci, ale později ji zrušili. Nebodoval ani proti Philadelphii a Boston, který se pohybuje na špičce tabulky, bez jeho příspěvku prohrál oba zápasy.

"Máme skvělý tým a chceme to dokazovat každý zápas. Stejně tak se ale na nás chtějí soupeři vytáhnout," řekl Pastrňák. "Hlavně musíme hrát naplno celý zápas. V Detroitu jsme hráli třicet minut, proti Philadelphii až od třetí třetiny," podotkl David Krejčí. O čtvrté výhře Philadelphie v řadě rozhodl v rozstřelu Joel Farabee, jeho spoluhráč Jakub Voráček nebodoval.

Parádní  úvod Chicaga

Hodně výživnou první třetinu viděli fanoušci v Chicagu v zápase proti Torontu. Domácí vedli po dvou brankách Kaneho a jedné Dacheho ve 13. minutě už 3:0 a zdálo se, že je o osudu utkání brzy rozhodnuto. Nic platná hostům nebyla ani úvodní trefa Nylandera, tříbrankový náskok po první třetině totiž Jestřábům vrátil v přesilové hře Toews.

Ve druhé části hry oba týmy po divoké první třetině přeci jen zvolnily, pořádně ro rozjely až zase v závěrečné části. Na 2:4 snižoval opět Nylander a když se z přesilové hry trefil Tavares, vedli domácí již jen o jediný gól. Klid jim dal až v 57. minutě svou trefou Saad, hosté pak již jen 42 sekund před koncem opět z přesilovky korigovali díky Johnssonovi na konečných 4:5.

McDavid hattrickem rozhodl

Ve výborné sezoně pokračují hokejisté Edmontonu. Na ledě Anaheimu šli do vedení po Hopkinsově brance už po 88 sekundách hry, domácí ale díky Rakellovi o dvě minuty později bleskově vyrovnali. Olejáři však šli přeci jen do kabin s těsným náskokem, když jim vedení v 11. minutě vrátil McDavid.

Rozhodující úder si hosté schovali do druhé třetiny, kdy opět Hopkins a krátce po něm Kassian zajistili Oilers vedení po dvou třetinách 4:1. Domácí stihli v 44. minutě po Jonesově trefě utkání zdramatizovat, o klid pro Edmonton se stylově postarala největší hvězda hostů McDavid, který zařídil zbývající dva góly svého týmu a svým hattrickem tak stanovil konečnou výhru 6:2.

Chytil s Faksou se zase trefili, ale jejich týmy prohrály

Čtvrtý gól v šestém zápase. Český útočník Filip Chytil má v NHL střeleckou formu! Znovu to prokázal v neděli, ale New York Rangers domácí utkání s Floridou prohráli 5:6 po samostatných nájezdech. Chytil na začátku druhé třetiny po individuální akci vyrovnal na 2:2. Také další český forvard Radek Faksa navázal na dvougólové představení proti Coloradu a skóroval i na ledě Winnipegu, ani on se však z vítězství neradoval. Dallas podlehl 2:3 v prodloužení.

Třemi body se na vítězství Panthers v Madison Square Garden podílel ruský útočník Jevgenij Dadonov, který jednu branku dal a u dvou asistoval. Vítězný nájezd proměnil Vincent Trocheck.

Faksa poslal Dallas v 31. minutě pohotovou tečí do vedení 2:1 poté, co jeho spoluhráč Mattias Janmark vyrovnal. V úvodu třetí třetiny se ale trefil domácí Andrew Copp a 21 sekund po začátku prodloužení ukončil zápas Mark Scheifele. Faksa byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Florida 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 4:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. R. Lindgren, 22. Chytil, 26. Skjei, 28. Kakko, 39. Kreider - 19. Barkov, 19. Toninato, 25. Dadonov, 29. Vatrano, 48. B. Boyle, rozhodující nájezd Trocheck. Střely na branku: 34:35. Diváci: 17.464. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov, 2. Barkov (oba Florida), 3. Kreider (Rangers).
Winnipeg - Dallas 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 20. Laine, 42. Copp, 61. Scheifele - 26. Janmark, 31. Faksa. Střely na branku: 29:28. Diváci: 15.323. Hvězdy zápasu: 1. Copp (Winnipeg), 2. Faksa (Dallas), 3. Scheifele (Winnipeg).
Vancouver - New Jersey 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 33. Boeser - 12. Simmonds, 13. Bratt (Zacha). Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (New Jersey), 2. Boeser (Vancouver), 3. Blackwood (New Jersey).
Detroit - Vegas 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 20. Athanasiou (Hronek), 51. Bowey, 60. Mantha - 17. Marchessault, 30. Pacioretty. Střely na branku: 19:19. Diváci: 19.057. Hvězdy zápasu: 1. Mantha (Detroit), 2. Pacioretty (Vegas), 3. Bowey (Detroit).
Boston - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 46. Heinen, 53. Marchand - 14. Konecny, 18. P. Myers, rozhodující sam. nájezd Farabee. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.193. Hvězdy zápasu: 1. Farabee, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Marchand (Boston).
Chicago - Toronto 5:4 (4:1, 0:0, 1:3)
Branky: 6. a 13. P. Kane, 12. Dach, 18. J. Toews, 57. Saad - 17. a 43. W. Nylander, 53. Tavares, 60. A. Johnsson. Střely na branku: 34:57. Diváci: 21.598. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Lehner (oba Chicago), 3. W. Nylander (Toronto).
Anaheim - Edmonton 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky: 4. Rakell, 44. M. Jones - 11., 48. a 54. McDavid, 2. a 28. Nugent-Hopkins, 31. Kassian. Střely na branku: 33:29. Diváci: 16.463. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Nugent-Hopkins, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).