Washington - Toronto 4:3Vrána parádní trefou rozjel obrat, zářil i Hertl. Voráček nasázel dva góly, ale neradoval se

Český hokejový útočník Jakub Vrána parádním gólem nastartoval obrat Washingtonu Capitals, který ve středečním duelu NHL porazil Toronto 4:3. I Tomáš Hertl výrazně přispěl gólem a dvěma přihrávkami k výhře San Jose nad Carolinou 5:2. Jakub Voráček se trefil hned dvakrát a navrch přidal asistenci, jeho první trefy v sezoně však jen mírnily porážku v Edmontonu 3:6.

Český útočník Jakub Vrána se raduje z gólu proti Torontu.

Capitals po nepovedeném úvodu utkání prohrávali 0:2, minutu před první sirénou však Vrána po ideálním křížném pasu od Johna Carlsona střelou z první snížil. A pak se začaly dít věci.

„Byla to skvělá přihrávka, protože předstíral pas na Larse Ellera a všichni mu na to skočili. Přitom výborně nahrál mně," pochvaloval si český snajpr po své třetí trefě v sezoně.

Zásadní zvrat se pak udál ve druhé třetině, kdy domácí nasázeli tři góly v rozmezí 78 sekund, v nichž se trefili Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström a v přesilovce pak Carslon. Maple Leafs už pak jen v závěru utkání dokázali snížit zásluhou Johna Tavarese.

Voráček zažil v Edmontonu tříbodový večer, ale na zápas nejspíš moc rád vzpomínat nebude. V první třetině ale vše ještě vypadalo nadějně. Kladenský rodák v přesilovce uklidil do odkryté brány vyražený puk a srovnával na 1:1.

Jenže pak dlouho padaly puky jen do branky jeho týmu. A Voráček se znovu dostal ke slovu až v závěru třetí třetiny, když jeho tým prohrával už 1:6. Rána českého reprezentanta od modré čáry skončila v brance, ale gól byl nakonec připsán tečujícímu Oskaru Lindblomovi.

Následně v přesilovce pěknou trefou pod horní tyč Voráček snížil na konečných 3:6, ze svého počinu se ale ani nijak neradoval, protože už bylo jasné, že jeho Philadelphia prohraje potřetí za sebou.

Zápas si naopak náramně užil hvězdný Connor McDavid, který zaznamenal gól a čtyři asistence, jeho spoluhráč Leon Draisaitl pak pomohl k vítězství Edmontonu dvěma góly a jednou přihrávkou.

Hertl pomohl Kaneovi k hattricku

V rozmezí 11 minut a sedmi sekund stihl v San Jose nastřílet hattrick Evander Kane a u první a třetí trefy mu výrazně pomohl Tomáš Hertl. Poprvé mu český forvard přenechal puk v trochu nepřehledné situaci v mezikruží, z níž 28letý Kanaďan otevřel skóre zápasu.

Kane přidal druhý zásah v 18. minutě z přesilovky. A v početní převaze následně také završil hattrick, když Hertl nejprve vyhrál buly a Kane poté šikovně tečoval střelu Brenta Burnse.

I Hertl se nakonec dočkal střeleckého úspěchu, když si při risku hostů bez brankáře 53 sekund před konce prohodili s Kanem role. Kanaďan nahrával a český útočník do prázdné brány pečetil na 5:2.

V brance Caroliny, lídra Východní konference, tentokrát dostal před Petrem Mrázkem přednost James Reimer. V dresu poražených odehrál 13 minut a 14 sekund Martin Nečas, jenž jednou vystřelil na bránu a duel skončil se zápornou bilancí -1.

Pavel Francouz se tentokrát do brány nepostavil a jeho Colorado utrpělo první porážku v sezoně. V Pittsburghu prohrálo 2:3 v prodloužení, v němž rozhodl dokonce v oslabení Brandov Tanev.

Útočník Penguins Sidney Crosby prodloužil svoji bodovou sérii na sedm zápasů, když tentokrát zaznamenal gól a přihrávku. U druhého gólu Tučňáků, který po technické parádičce vstřelil Jake Guentzel, si připsal bod za asistenci Dominik Simon.

Philipp Grubauer si v brance Colorada připsal 30 úspěšných zákroků.

V mizerném vstupu do sezóny pokračuje Dallas, který i s Radkem Faksou v sestavě prohrál ve středu v Columbusu 2:3 a se třemi body z osmi zápasů se krčí na předposledním místě Západní konference.

Washington - Toronto 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)
Branky: 19. Vrána, 26. Kuzněcov, 26. Bäckström, 27. J. Carlson - 5. K. Kapanen, 11. Michejev, 58. Tavares. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. J. Carlson, 2. Bäckström (oba Washington), 3. K. Kapanen (Toronto).
Columbus - Dallas 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 8. Werenski, 16. Wennberg, 50. Milano - 19. Heiskanen, 60. Pavelski. Střely na branku: 35:32. Diváci: 14. 83. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Wennberg, 3. Milano (všichni Columbus).
Pittsburgh - Colorado 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 18. Crosby, 36. Guentzel (Simon), 64. B. Tanev - 4. Calvert, 43. MacKinnon. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18 458. Hvězdy zápasu: 1. B. Tanev, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. MacKinnon (Colorado).
Edmonton - Philadelphia 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky: 2. a 37. Draisaitl, 15. Bear, 33. McDavid, 35. Nugent-Hopkins, 44. Manning - 8. a 58. Voráček, 56. Lindblom (Voráček). Střely na branku: 22:52. Diváci: 17 107. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Koskinen, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).
Anaheim - Buffalo 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 19. a 40. Henrique, 21. Rakell, 30. Getzlaf, 57. Silfverberg - 8. Eichel, 17. Olofsson. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15 193. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Silfverberg, 3. Rakell (všichni Anaheim).
San Jose - Carolina 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky: 9., 18. a 20. E. Kane (na první a třetí Hertl), 35. Goodrow, 60. Hertl - 11. D. Hamilton, 56. Haula. Střely na branku: 22:38. Diváci: 15 143. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. M. Jones, 3. Goodrow (všichni San Jose).