Článek
Disciplinárka řízení ukončila na základě doporučení výkonného výboru FAČR z minulého týdne. Výbor se usnesl na tom, že všechny korupční aféry bude nově vyšetřovat jen policie a disciplinární komise bude moci vynést tresty až na základě policejních závěrů.
V reakci na rozhodnutí výkonného výboru minulou středu rezignoval na post šéfa disciplinárky Jiří Golda, místo nějž dnes komisi vedl místopředseda Roman Brnčal.
Křetínský, který loni v září informoval předsedu FAČR Miroslava Peltu o údajně nestandardních praktikách v řízení profesionálních soutěží, měl do 7. února disciplinárce dodat důkazy. Kdyby tak neučinil, hrozil jemu i Spartě finanční trest.
Komise však dnes potvrdila rozhodnutí výkonného výboru a Křetínský tak na fotbalové půdě žádné svědectví podávat nemusí. Disciplinárka o tom ještě Křetínského vyrozumí písemně. Před disciplinární komisi tak 7. února nepředstoupí ani představitelé Plzně, které se také kauza dotýká.
Bývalý prvoligový rozhodčí Tomáš Adámek totiž na podzim uvedl, že jej v minulém roce fotbalový funkcionář Martin Svoboda uplatil 200 tisíci korun, aby jarní duel s Jabloncem ovlivnil právě ve prospěch Západočechů. Ti Adámkovo nařčení důrazně odmítli, stejně jako Svoboda.
Plzeňští zvažují, že se proti křivému nařčení budou bránit soudně. Majitel Viktorie Tomáš Paclík nevyloučil ani žalobu vůči Křetínskému za poškození dobrého jména klubu. Paclík několikrát řekl, že za rozpoutáním aféry vidí úmyslnou snahu zdiskreditovat Viktorii.
Disciplinárka se místo dříve plánovaného zasedání 7. února sejde až 28. února.