Článek
Vzpomínku na bývalou federaci oprášili dnes futsalisté Česka a Slovenska ve vzájemném zápase XI. mistrovství Evropy v pražské sportovní hale. Český tým byl od začátku aktivnější a Mário Vozár dvakrát zasahoval proti šancím Fichtnera a Havrdy. V 5. minutě došlo ke střetu Ťažkého a Abraháma, kdy český hráč uviděl z rukou sudího Šupilova modrou kartu a musel odejít do sprchy. Češi potom dokonce šli dva samotní na Vozára, Šafránek ale svého spoluhráče trestuhodně neviděl. Mário Vozár byl stále bezchybný, slovenský celek toho v útočné fázi v úvodním dějství mnoho nepředvedl.
Také druhý poločas přinesl nápor Čechů, Slováci přeci jen občas vystrčili drápky a v sólovém nájezdu na Soukeníka se ocitl Pápež. Český tým trefil tyč Srkalem, aby v 9. minutě šel do vedení Cieslarem. Slováci čekali trpělivě na svoji šanci a v 15. minutě se zdálky trefil Papajčík. Obrat dokonal za minutu kapitán Nemeth a rázem to bylo 1:2. Vyrovnání na 2:2 přinesla střela Holečka dvě minuty před koncem. Šlo se do penalt, v nich měli Slováci pevnější nervy a českým hráčům se podařilo překonat Vozára pouze jednou. Naši východní sousedi berou 5. místo, Češi se v domácím prostředí musí spokojit se 6. místem.
Norové nestačili v souboji o 7. místo na Izrael
Jako den a noc jsou výkony norského týmu na evropském šampionátu. Po výborných výkonech v duelech s Běloruskem a také se Slovenskem v sobotu Seveřané překvapivě nestačili na Izrael a podlehli mu 2:3.
Je pravdou, že jejich vzájemný souboj v základní skupině A přinesl stejný výsledek, ale tenkrát se z výhry radovali Norové. Zde po vyrovnaném prvním poločasu 2:2 nakonec čtyři minuty před koncem vstřelil vítěznou branku Shimonitz, závěrečný nápor Norů vyrovnání nepřinesl.
Norové končí v turnaji na osmém místě, Baskové jsou devátí a Izrael může být velice spokojený s celkovým sedmým místem, i když jeho výkony tomu kolikrát neodpovídali, ale na to se historie už neptá.
Katalánci porazili v souboji o bronz RuskoV souboji o bronz na ME hráli Katalánci s Ruskem a po opatrném začátku šli hráči z Pyrenejského poloostrova do vedení Torrent Adria Garciou. Ruský tým byl ve druhé části první půle více na míči, Katalánci podnikali nepříjemné kontry. Oba soupeři se už potkali v základní skupině v Jilemnici, kde Rusové vyhráli 3:1. V závěru první půle ruský tým přidal, ale na vyrovnání to nestačilo a Katalánci vyhráli půli 1:0.
Ve druhém dějství se hrálo nahoru dolů, ruský celek srovnal z penalty Kozlovem. Katalánci vystřídali brankáře a Ortega Toni Tellez svůj tým v závěru několikrát podržel. Katalánci rozhodli o své výhře tečovanou střelou a na konci už svůj hubený náskok ubránili. Tím berou bronz a na ruskou sbornou tak zůstaly jen bramborové medaile.
Bělorusové přehráli ve finále překvapivě BelgičanyVe finále ME se utkali futsalisté Belgie a Běloruska. V úvodu zápasu tahali za kratší konec překvapivě Belgičané a za pasivitu byli potrestáni brankou ze 3. minuty kterou vstřelil Dmitrij Los. Poté se urodilo několik šancí na obou stranách a střelci dali vyniknout brankářům. Belgičané vyrovnali a dvě minuty před koncem šli Bělorusové do vedení, v dramatickém a hektickém závěru pak Bělorusové svoji výhru uhájili.
Bělorusko tak získalo znovu evropský primát po dlouhých deseti letech, když ten premiérový získali běloruští futsalisté na domácím ME v Baranoviči. Nejlepším střelcem nedávno skončeného ME se stal s osmi zásahy Rus Afgan Rachmanov, nejlepším brankářem byl oceněn slovenský brankář Mário Vozár, nejlepším obráncem se stal Bonillo z Katalánska, útočníkem běloruský futsalista Dmitrij Los a nejlepším hráčem ME byl vyhlášen Mustapha Aabassi z Belgie. Prvním pět týmů si zajistilo postup na mistrovství světa v roce 2015, o osudu českého týmu se rozhodně pravděpodobně v dodatečné kvalifikaci s dalšími evropskými celky.