Hlavní obsah

Česko - Itálie 2:3Futsalisté přišli v závěru zápasu o cennou výhru nad Itálií

Kladno

Čeští futsalisté prohráli i druhé přípravné utkání s Itálií. Po úterní porážce 2:4 prohráli ve středeční odvetě v Kladně 2:3, přestože ještě půl minuty před koncem vedli 2:1 po brankách Michala Seidlera. Jenže poté Lima dvěma rychlými góly zajistil bronzovým medailistům z mistrovství světa druhou výhru.

Článek

"Mrzí to moc, protože dneska si kluci zasloužili nejen remízu, ale i vyhrát," řekl po utkání trenér Tomáš Neumann Radiožurnálu. "Škoda, že jsme nebyli chladnokrevnější v zakončení, protože jsme mohli mít do koncovky větší náskok. Hráli jsme lépe než v prvním zápase, lépe jsme běhali a i takticky jsme lépe využívali strany hřiště. Jen chybělo to zakončení," dodal.

Češi nad Itálií nevyhráli už 11 let. Ve středu však byli hodně blízko. Italové se sice v posledních vteřinách první půle ujali vedení po gólu Cavianta, ale v druhé půli si český celek vytvořil tlak a otočil skóre. Zasloužil se o to Seidler, který nejprve zakončil vydařenou kombinaci a následně se trefil z dálky.

Obrat dokonal Lima

Jenže závěr patřil Itálii, která hrála power play. Češi dlouho odolávali, ale půl minuty před koncem přece jen rodilý Brazilec Lima srovnal.

Zklamaní svěřenci trenéra Neumanna vzápětí udělali pátý faul. K rozehrávce přímého kopu se postavil znovu Lima a tečovanou střelou rozhodl dvě vteřiny před koncem o italském vítězství.

"Asi bychom si dnes zasloužili vyhrát, jenže oni při power play dali takový náhodný gól. No a ten třetí gól, o tom ani nemluvím. To byla naprostá náhoda. Takový je prostě futsal," dodal Seidler.

Aktuální bilance s Itálií je tak z českého pohledu dvě výhry, pět remíz a osmnáct porážek.

Přípravné futsalové utkání v Kladně:
ČR - Itálie 2:3 (0:1)
Branky: 28. a 33. Seidler - 40. a 40. Lima, 20. Cavianto.
ČR: Gerčák - Belej, Frič, Koudelka, Holý, Seidler, Sláma, Oliva, Rešetár, Cupák, R. Mareš, M. Mareš. Trenér: Neumann.