Liverpool - Sparta 6:1Liverpool rozebral Spartu, hotovo bylo po 14 minutách

Ve 14. minutě prohrávali fotbalisté Sparty na půdě Liverpoolu už 0:4, o osudu odvety osmifinále Evropské ligy bylo rozhodnuto. Letenští tak zakončili jinak úspěšné tažení evropskými poháry druhým debaklem, když v prvním klání v Praze podlehli anglickému gigantovi 1:5. Útěchou může být první vstřelený gól českého týmu na Anfield Road, o který se postaral ve 42. minutě Veljko Birmančevič.

Sparta bojovala v odvetě osmifinále Evropské ligy na hřišti Liverpoolu

Liverpool (od našeho zpravodaje) - Takový začátek si trenér Sparty Brian Priske rozhodně nepředstavoval. Už v 7. minutě zůstal sám vápně Darwin Núñez a střelou na přední tyč překonal Petera Vindahla. O pár desítek sekund později chybovali v rozehrávce Jaroslav Zelný s Ladislavem Krejčím a Bobby Clark zvýšil na 2:0.

Hrůzostrašný úvod pokračoval. Zele Takový začátek si trenér Sparty Brian Priske rozhodně nepředstavoval. Už v 7. minutě zůstal sám vápně Darwin Núñez a střelou na přední tyč překonal Petera Vindahla. O pár desítek sekund později chybovali v rozehrávce Jaroslav Zelený s Ladislavem Krejčím a Bobby Clark zvýšil na 2:0.5 sekund.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu proti Spartě.

Bylo jasné, že zázrak na Anfield Road se konat nebude. Alespoň o kosmetickou úpravu skóre se krátce před poločasem postaral Veljko Birmančevič, když po přihrávce Angela Preciada předčil v souboji bránícího hráče Liverpoolu a střelou k tyči snížil na 1:4.

Statistiky Liverpool–Sparta

Po návratu ze šaten ale koncert domácích pokračoval. Ve 48. minutě vystřelil z úhlu Dominik Szoboszlai, Krejčí ránu tečoval na přední a Vindahl už na balon nedosáhl. Definitivní podobu výsledku dali v 55. minutě střílející Harvey Elliott a tečující Gakpo.

Sparta byla většinu utkání dopředu neškodná. V závěru si ještě dobré zákroky připsal Vindahl, ve velké příležitosti selhal například Núñez.

Šest gólů dostala Sparta v evropských pohárech naposledy v roce 1970, o pět branek padla naposledy v Lize mistrů na Lyonu v prosinci 2004 (0:5). Úřadující mistři zároveň obdrželi v posledních třech soutěžních utkáních 15 branek. Kromě dvou zápasů s Liverpoolem ještě v neděli padli 0:4 v Plzni.

Odvetné utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:
Liverpool - Sparta Praha 6:1 (4:1)
Branky: 14. a 55. Gakpo, 7. Núňez, 8. Clark, 10. Salah, 48. Szoboszlai - 42. Birmančevič. Rozhodčí: Dias - Soares, Ribeiro - Martins (video, všichni Portug.). ŽK: Quansah, Klopp (trenér, oba Liverpool). První zápas: 5:1, postoupil Liverpool.
Liverpool: Kelleher - Bradley, Gomez (46. Tsimikas), Quansah (66. Van Dijk), Robertson - Szoboszlai, Endo (46. McConnell), Clark (74. Musialowski) - Salah, Núňez (46. Elliott), Gakpo. Trenér: Klopp.
Sparta: Vindahl - Vitík, Zelený, Krejčí - Preciado, Solbakken (74. Vydra), Kairinen, Ryneš (46. Panák) - Laci (58. Sadílek), Birmančevič (66. Tuci) - Kuchta (58. Haraslín). Trenér: Priske