Fiorentina - Maccabi Haifa 1:1Barák skóroval i v odvetě Konferenční ligy a zajistil Fiorentině čtvrtfinále

Antonín Barák byl jediným střelcem Fiorentiny, která v domácí odvetě osmifinále Konferenční ligy remizovala 1:1 s fotbalisty Maccabi Haifa a po úvodní výhře 4:3 postoupila. Český záložník, který rozhodl první zápas brankou v nastaveném čase, nastoupil v odvetě v základní sestavě a otevřel skóre v 59. minutě hlavou. Fiorentina po remíze udělala další krok k zopakování loňské účasti ve finále.

Antonín Barák z Fiorentiny oslavuje postup v Konferenční lize přes Maccabi Haifa .

Mezi možné soupeře Viktorie Plzeň při pátečním čtvrtfinálovém losu se zařadily také PAOK Soluň, Fenerbahce Istanbul, Lille, Aston Villa, Bruggy a Olympiakos Pireus, který po prodloužení impozantním celkovým skóre dvojzápasu 7:5 vyřadil Maccabi Tel Aviv.

Vítězslava Jaroše v brance Štýrského Hradce překonal v Lille v závěru první půle prudkou a navíc tečovanou střelou obránce Tiago Santos. Hosté stihli ještě do přestávky vyrovnat, ale po domácí porážce 0:3 na čtvrtfinále pomýšlet nemohli. Udrželi nicméně alespoň remízu, poté co se Jaroš v druhém poločase vytáhl proti velké šanci Yusufa Yaziciho.

PAOK Soluň před týdnem prohrál v Záhřebu s Dinamem 0:2, ale doma smazal manko už za 33 minut. Do poločasu přidal ještě třetí gól a nakonec zvítězil vysoko 5:1. Postupový gól vstřelil v 72. minutě dvacetiletý reprezentační stoper Konstantinos Kulierakis, jenž předtím na první branku přihrál a při druhé si hosté srazili jeho střelu do vlastní sítě.

Další řecký klub Olympiakos Pireus musel dotahovat dokonce tříbrankovou ztrátu. Doma podlehl Maccabi Tel Aviv 1:4, avšak v srbském městě Bačka Topola, kde se hrálo kvůli válce mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás, vedl v poločase 3:0. Šestatřicetiletý Eran Zahavi sice z penalty snížil a s osmi góly se posunul do čela tabulky střelců, pak se ale podruhé v utkání prosadil marocký útočník Ajúb Kábí a v prodloužení přidal Olympiakos ještě dva góly.

Fenerbahce doma prohrálo s lídrem belgické ligy Saint-Gilloise 0:1, ale z úvodního zápasu měl istanbulský celek pohodlný tříbrankový náskok. Ukončení dvanáctizápasové domácí neporazitelnosti v evropských pohárech ho tak mrzet nemuselo.

Aston Villa vyřadila v souboji bývalých vítězů Ligy mistrů/PMEZ Ajax Amsterodam, který dostal v Anglii čtyři góly a mezitím ještě přišel o vyloučeného Siverta Mannsverka. Bruggy poslal na úkor Molde do čtvrtfinále dvěma góly dánský útočník Andreas Skov Olsen.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Evropské konferenční ligy:
Fiorentina - Maccabi Haifa 1:1 (0:0)
Branky: 59. Barák - 88. Khalaili. První zápas 4:3, postoupila Fiorentina.
Fenerbahce Istanbul - Saint-Gilloise 0:1 (0:0)
Branka: 68. Rasmussen. První zápas 3:0, postoupilo Fenerbahce.
PAOK Soluň - Dinamo Záhřeb 5:1 (3:0)
Branky: 27. Baba, 33. vlastní Sučič, 42. Brandon, 72. Kulierakis, 88. Živkovič z pen. - 49. Hoxha. První zápas 0:2, postoupil PAOK.
Aston Villa - Ajax Amsterodam 4:0 (1:0)
Branky: 25. Watkins, 60. Bailey, 75. Duran, 81. Diaby. ČK: 66. Mannsverk (Ajax). První zápas 0:0, postoupila Aston Villa.
Club Bruggy - Molde 3:0 (1:0)
Branky: 45.+1 a 48. Skov Olsen, 70. Skóraš. První zápas 1:2, postoupily Bruggy.
Lille - Štýrský Hradec 1:1 (1:1)
Branky: 43. Tiago Santos - 45.+1 Biereth. První zápas 3:0, postoupilo Lille.
Maccabi Tel Aviv - Olympiakos Pireus 1:6 po prodl. (1:4, 0:3)
Branky: 57. Zahavi z pen. - 45.+3 a 65. Kábí, 10. Podence, 36. Fortunis, 93. Jovetič, 103. Arabí. První zápas 4:1, postoupil Olympiakos.