Atlético - Inter 2:1, na pen. 3:2Atlético zvládlo penaltový rozstřel s Interem a postoupilo do čtvrtfinále LM, dál jde i Dortmund

Fotbalisté Dortmundu v odvetě osmifinále Ligy mistrů zdolali doma 2:0 Eindhoven a v součtu s úvodní remízou 1:1 postoupili do čtvrtfinále. Skóre otevřel již ve 3. minutě Jadon Sancho, v závěru nastaveného času se trefil ještě Marco Reus. V druhém středečním zápase Atlético Madrid smazalo proti Interu Milán manko z úvodního utkání, za stavu 2:1 pro domácí se prodlužovalo, a nakonec španělský tým uspěl 3:2 na penalty.

Fotbalisté Atlética Madrid slaví postup do čtvrtfinále Ligy mistrů po penaltovém rozstřelu

Eindhoven před odvetou v Dortmundu prohrál jediný z posledních 29 soutěžních zápasů, od prosince 1977 ale nevyhrál na hřišti německých týmů v soutěžích UEFA již 15 utkání za sebou.

Borussia měla ideální vstup do utkání. Sancho již ve třetí minutě vypálil před hranicí šestnáctky a míč se od tyče odrazil do Benítezovy branky. Malenovu dorážku pak gólman PSV zneškodnil. Hosté mohli brzy po přestávce vyrovnat, ale střídající Lozano trefil jen tyč. Ve druhém poločase byli i nadále aktivnější, domácí bránili těsný náskok.

Zkušený Reus po necelých dvou minutách na trávníku rozehrál přímý kop přesně a Füllkrug poslal míč do sítě. Videorozhodčí ovšem odhalil těsný ofsajd a gól neplatil. Eindhoven měl v závaru nastavení obrovskou šanci, kapitán De Jong ji však neproměnil. Když pak Reus běžel sám na brankáře, dočkala se Borussia pojistky na postup.

V Madridu se začalo měnit skóre po uplynutí úvodní půlhodiny. Nejprve Barella připravil ideální pozici Dimarcovi a Inter v součtu s prvním zápasem měl k dobru již dvoubrankový náskok. Jenže o pouhé dvě minuty později se za obranou ocitl Griezmann a z hranice malého vápna vyrovnal. Lídr italské ligy nakonec náskok z prvního zápasu neuhájil. V 87. minutě Koke našel Depaye a jeho rána k tyči poslala odvetu do prodloužení.

Ani v něm se nerozhodlo, a tak stejně jako v úterý na Arsenalu došlo na penaltový rozstřel. V něm se stal hrdinou brankář Oblak, dvě penalty chytil, Martínez přestřelil. Z exekutorů Atlética neuspěl pouze Ňíguez, a tak madridský klub slaví postup.

Liga mistrů zná všechny čtvrtfinalisty. Páteční los se bude týkat i Realu Madrid, Paris St. Germain, Bayernu Mnichov, Barcelony, Arsenalu a obhájců titulu Manchesteru City.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:
Atlético Madrid – Inter Milán 2:1 po prodl. (1:1, 2:1), na pen. 3:2
Branky: 35. Griezmann, 87. Depay – 33. Dimarco. Penalty proměnili: Depay, Riquelme, Correa – Calhanoglu, Acerbi. Neproměnili: Ňíguez – Sánchez, Klaassen, Martínez. Rozhodčí: Marciniak – Listkiewicz, Kupsik - Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Hermoso, Koke – Calhanoglu, Acerbi, Bisseck. První zápas: 0:1, postoupilo Atlético.
Atlético: Oblak – Molina (79. Barrios), Savič, Witsel, Hermoso, Lino (71. Riquelme) – Llorente (98. Azpilicueta), Koke, De Paul (71. Correa) – Morata (79. Depay), Griezmann (106. Ňíguez). Trenér: Simeone.
Inter: Sommer – Pavard, De Vrij, Bastoni (72. Acerbi) – Dumfries (72. Darmian), Barella (84. Frattesi), Calhanoglu, Mchitarjan (111. Klaassen), Dimarco (84. Bisseck) – Martínez, Thuram (102. Sánchez). Trenér: Inzaghi.
Borussia Dortmund – PSV Eindhoven 2:0 (1:0)
Branky: 3. Sancho, 90.+5 Reus. Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini – Valeri (video, všichni It.). ŽK: Süle, Nmecha (oba Dortmund). První zápas: 1:1, postoupil Dortmund.
Dortmund: Kobel – Can, Süle, Hummels, Maatsen – Özcan, Sabitzer – Malen (70. Adeyemi), Brandt (58. Nmecha), Sancho (75. Reus) – Füllkrug. Trenér: Terzic.
PSV: Benítez – Teze, Schouten, Boscagli, Dest – Til (46. Lozano), Mauro Júnior (86. Babadi), Veerman (82. Pepi) – Bakayoko, De Jong, Tillman. Trenér: Bosz.