Tottenham - Manchester Utd. 1:1Manchester United si po návratu anglické ligy body s Tottenhamem rozdělil

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United se do restartované sezony anglické ligy vrátili remízou 1:1 na stadionu Tottenhamu. Hostům zachránil bod Bruno Fernandes proměněnou penaltou v 81. minutě. "Rudí ďáblové" prodloužili sérii bez porážky na 12 soutěžních zápasů a po předehrávce 30. kola zůstali v neúplné tabulce pátí. Osmý Tottenham na vítězství čeká sedm utkání.

Střelec Manchesteru United Marcus Rashford (vlevo) se proti obraně Tottenhamu neprosadil.

Po úvodní opatrné dvacetiminutovce se na stadionu Tottenhamu do první velké šance dostal hostující Marcus Rashford, jehož pohotovou střelu vykopnul brankář Hugo Lloris.

Na druhé straně Steven Bergwijn ve 27. minutě po individuální akci prostřelil Davida de Geu. Brankář United chvíli nato výborným zákrokem zneškodnil hlavičku Son Hung-mina.

Steven Bergwijn z Tottenhamu oslavuje svoji trefu proti Manchesteru United.

Spurs však po změně stran náskok neudrželi. První střelu Anthonyho Martiala zablokoval Eric Dier a druhou vyrazil Lloris. V závěru už se United dočkali. Dier fauloval uzdraveného náhradníka Paula Pogbu, který nastoupil poprvé od 26. prosince, a z penalty srovnal Bruno Fernandes.

Bruno Fernandes z Manchesteru United překonává z penalty brankáře Tottenhamu Huga Llorise.

Druhou penaltu pro United sudí odvolal

Těsně před koncem sudí Jonathan Moss pro hosty odpískal druhý pokutový kop, ale po konzultaci s videorozhodčím ho zase odvolal, protože ke kontaktu Diera s Fernandesem téměř nedošlo.

Southampton zvítězil 3:0 v Norwichi. Hosté o výhře rozhodli skvělým výkonem ve druhém poločase. Norwich ztrácí na posledním místě tabulky šest bodů na záchranu.

Nathan Redmond střílí třetí gól Southamptonu v ligovém utkání s Norwichem.

Southampton poslal do vedení ve 49. minutě Danny Ings, o pět minut později dal druhou branku po jeho přihrávce Stuart Armstrong. Třetí zásah přidal v 79. minutě Nathan Redmond. Tři góly ve druhém poločase dal Southampton poprvé od února 2014.